פסטיבל הקולנוע הצרפתי בסינמטק ירושלים

פסטיבל הקולנוע הצרפתי התקיים בסינמטק ירושלים בפעם ה-11, בין התאריכים 23 במרץ- 4 באפריל 2014. במהלך הפסטיבל נערכו כמה ערבים חגיגיים במיוחד: ערב הפתיחה התקיים בנוכחות הקונסול הכללי של צרפת בירושלים, הרווה מאגרו, בהקרנת טרום בכורה של הסרט "אני עצמי ואמא שלי"- סרט הביכורים של הבמאי גיום גאליין אשר זכה בחמישה פרסי סזאר. בהמשך השבוע התקיים ערב מיוחד עם הבמאי המוערך ונשיא חברת יוניפראנס, ז’אן-פול סאלומה אשר הוזמן כאורח כבוד של הפסטיבל ולרגל הגעתו נערכה קבלת פנים בביתו של הקונסול הכללי בנוכחות אנשי קולנוע רבים. לאחר האירוע הוקרן בסינמטק באותו הערב סרטו החדש "כאילו אני מת" בנוכחות אולם מלא עד אפס מקום. בתום הסרט ז’אן-פול סאלומה קיים ראיון עם הבמאי הישראלי גיא נתיב.

JPEG

למחרת הגיע הבמאי גיום ניקלו להציג בפסטיבל את סרטו החדש "החטיפה של מישל וולבק". לאחר ההקרנה התקיים דיון עם הקהל בהנחיית הסופר עמנואל פינטו. במהלך הדיון גיום ניקלו הסביר את העקרונות שהנחו אותו במהלך הצילומים ודיבר על בחירתו בז’אנר המשלב סגנון דוקומנטרי ועלילתי, ואת הקשר ליצירותיו של מישל וולבק, אשר שיחק בתפקיד עצמו בסרט.

JPEG

פסטיבל הקולנוע הצרפתי מאורגן על ידי המכון הצרפתי בישראל וחברת ההפצה עדן סינמה, בשיתוף פעולה עם המכון הצרפתי ע"ש רומן גארי וסינמטק ירושלים.

במשך עשרת ימי הפסטיבל, הגיעו לסינמטק ירושלים למעלה מ-4,000 צופים.

publié le 25/04/2014

haut de la page