חנוכת חלל חדש בתיכון הצרפתי בירושלים

פרדריק דזאניו, הקונסול הכללי של צרפת בירושלים, חנך ביום שישי ה-15 במרץ את החלל החדש שנבנה בתיכון הצרפתי בירושלים, בנוכחות נציגים מאגודת ידידי בית הספר, ועד ההורים, סגל המורים ומועצת התלמידים.

JPEG

המבנה החדש במתחם בית הספר התאפשר הודות לתמיכתה המשמעותית של אגודת ידידי בית הספר וכן בזכות מימון עצמי מתקציב התיכון, ובסך הכל עבודות הבנייה הסתכמו ב180,000 ש"ח (36,000 אירו)

JPEG

כחלק ממדיניות שיפוץ ושיפור המוסד, הנהלת בית הספר ביקשה ליצור חללים חדשים במתחם אשר אחד מהם ישמש להקמת מרפאה והשני, הגדול יותר, לחלל פנאי בו התלמידים יוכלו גם לאכול בתוך המבנה בזמן ההפסקות וגם ללמוד ולעבוד באופן עצמאי. אולם זה ייקרא "בית התלמידים" והוא ינוהל ביחד על ידי הנהלת התיכון ומועצת התלמידים, אשר חבריה השתתפו באופן פעיל בארגון ועיצוב החלל. פעולה זאת באה לקדם את האוטונומיה של התלמידים, אחת ממטרותיה של מדיניות בית הספר.

המרפאה החדשה תאפשר לבית הספר לפתח מדיניות המכוונת לבריאות התלמידים ולהעלות את מודעותם לנושאי בריאות והגיינה. במקום ינתן טיפול וכמו כן יתאפשר מעקב רפואי אחר התלמידים, לצד ארגון יזומות שונות לשיפור הבריאות וההגיינה בבית הספר.

JPEG

לאחר נאומו של הקונוסל הכללי, במהלכו נחנך האולם החדש והוסר הלוט מעל לוח זיכרון, משתתפי הטקס התכנסו סביב מזנון שהוכן על ידי צוות התיכון הצרפתי.

JPEG

publié le 09/04/2013

haut de la page