הקונסול הכללי חנך תכנית קולנוע צרפתי בסינמטק ירושלים

הקונסול הכללי של צרפת בירושלים, הרווה מאגרו, פתח בסינמטק ירושלים בערב ה-31 באוקטובר 2013 את ערב הקרנת הסרט הראשון בסדרת הסרטים שנערכה על ידי סרז’ טוביאנה, מנהל הסינמטק הצרפתי, שביקר בישראל לרגל חגיגות ארבעים השנה להקמת סינמטק תל אביב.

JPEG

הקונסול הכללי נשא דברי פתיחה בפני האולם המלא בקהל, פרנקופוני ברובו, ובנוכחותם של מר טוביאנה והנשיאה המייסדת של סינמטק ירושלים, ליה ון-ליר.

JPEG

היה זה ביקורו הראשון של הרווה מאגרו בסינמטק ירושלים מאז כניסתו לתפקיד, ובנאומו שיבח את פעילותה ארוכת השנים של ליה ון-ליר לקידום הקולנוע ובהזדמנות זו גם בירך אותה על העלתה לדרגת קצינה במסדר הלאומי של לגיון הכבוד הצרפתי, אות עיטור אשר הוענק לה למחרת היום.

JPEG

לפתיחת הסדרה נבחר סרטו של מוריס פיאלה "ואן גוך", ולפני ההקרנה הקונסול הכללי הודה לסרז’ טוביאנה על נוכחותו באותו ערב בירושלים, תוך ציון תפקידו החשוב של הסינמטק הצרפתי בשימור המורשת הקולנועית הצרפתית והבינלאומית מאז הקמתו בשנת 1936.
סרז’ טוביאנה, מנהל הסינמטק הצרפתי, נשא גם הוא דברים לפני תחילת הסרט, והציג בהתרגשות רבה את שמונת הסרטים שבחר לתכנית, במטרה לעשות מחווה לכמה מגדולי הבמאים של הקולנוע הצרפתי אשר סרטיהם תמיד נחשבו מחוץ לתלם.
בסיום דבריו, סרז’ טוביאנה ציין את הערכתו הגבוהה לדור הקולנוענים הצעיר הפועל כיום בישראל וקרא לקהל לתמוך בו בגאווה.

JPEG

publié le 12/11/2013

haut de la page