ערב הכתרת זוכי תחרות הצילום של מכון רומן וסוכנות הידיעות הצרפתית

© AFP - JPEG

המכון הצרפתי ע"ש רומן גארי הציג ביום רביעי 5 בדצמבר את 13 התמונות שנבחרו ע"י שופטי תחרות הצילום "מסלול מפריז לירושלים". התחרות אורגנה ע"י מכון רומן גארי בשיתוף פעולה עם סוכנות הידיעות הצרפתית AFP , והשתתפו בה מעל ל-60 איש מקצוות שונים של האוכלוסיה ששלחו תמונות של פרשנותם האישית לנושא התחרות- סימנים לתרבות ולשפה הצרפתית בירושלים.

JPEG

JPEG

את התערוכה פתחו ביחד עמנואל הוג, מנכ"ל סוכנות AFP ופרדריק דזאניו, הקונסול הכללי של צרפת בירושלים. באירוע נכחו כמאה איש, בינהם זוכי התחרות, חלק משופטי התחרות (ניסן פרז ממוזיאון ישראל, הצלם הצרפתי דידייה בן-לולו ומארקו לונגארי משלוחת ירושלים של סוכנות AFP) וכן כמה עיתונאים צרפתיים וישראליים.

הקונוסל הדגיש בנאומו את הקשרים ההיסטורים שיש לירושלים עם תולדות הצילום הצרפתי, וכי התחרות מדגישה גם את הכשרונות הצעירים בצילום וגם את הקשרים התרבותיים העמוקים והמגוונים הקיימים בין צרפת לירושלים. כמו כן מר דזאניו בירך את מכון רומן גארי על היוזמה לעריכת התחרות.
עמנואל הוג ציין כי הצילום תמיד היה לב העשייה החדשותית של סוכנות AFP, אחת משלוש סוכנויות הידיעות המובילות בעולם, והביע את שמחתו משיתוף הפעולה עם מכון רומן גארי וציין כי ישמח לשתף פעולה גם במהדורה נוספת של התחרות בשנה הבאה.

JPEG

JPEG

זוכי התחרות:
מקום ראשון: ליאון בלנקליידר
מקום שני: אלאונורה מדבדב
מקום שלישי: איב בלאיס וסילבן אליאון.

התערוכה תוצג במכון רומן גארי עד ה-30 בינואר 2013.

PDF - 75.8 KB
נאום הפתיחה של הקונסול (בעברית)
(PDF - 75.8 KB)

publié le 11/12/2012

haut de la page