ערב חגיגי במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד

JPEG

ערב במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד לרגל הקרנת סרטו הדוקומנטרי של יאן ארטוס-ברטראנד, "העולם צמא למים", 12 ביוני 2012

הקונסול הכללי של צרפת בירושלים, מר פרדריק דזאניו, השתתף בערב מיוחד שנערך במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד סביב מצוקת המים העולמית. בערב השתתפו פרופסור ראם סרי (אסטרופוזיקאי ויו"ר הועד המנהל של המוזיאון), גברת מאיה הלוי (מנהלת המוזיאון), מר הארי בלומפילד (נשיא קרן אל-די) ומר הרווה קונאן, ראש שלוחת סוכנות הפיתוח הצרפתית בירושלים.

Word - 29 KB
נאום הפתיחה של הקונסול הכללי (באנגלית)
(Word - 29 KB)

באירוע התכנסו כ-140 איש, ולפני הקרנת הסרט האזינו להרצאה מפי פרופ’ (אמיריטוס) הלל שובל מהאוניברסיטה העברית על מצוקת המים בישראל והשלכותיה של מדיניות המים של ישראל על דורות העתיד.
הסרט, "העולם צמא למים" הופק בשנת 2011 בסיוע סוכנות הסיוע הצרפתית, צולם בכ-20 מדינות שונות ומשלב צילומי אויר מרהיבים ממקומות נידחים בעולם לצד מפגשים עם דמויות ססגוניות שעבורם משאב המים הינו מקור חיים ואתגר קיומי יומיומי.

JPEG

הסרט הוקרן עם כתוביות בעברית, על מנת לאפשר לקהל רחב ככל האפשר להחשף אליו. כמו כן, מוזיאון המדע ימשיך להציג את הסרט במהלך חודש יוני במסגרת פעילויות פדגוגיות שונות.

הערב אורגן בשיתוף פעולה של המכון הצרפתי בירושלים ע"ש רומן גארי, סוכנות הפיתוח הצרפתית ומוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים.

JPEG

publié le 19/06/2012

haut de la page