ערב-שיח לזכר אנדרה שוראקי

JPEG
ערב-שיח בשם "ירושלים: פסיפס אנושי, בעקבות אנדרה שוראקי" התקיים ב-16 בנובמבר באולם מועצת עיריית ירושלים, בנוכחות הקונסול הכללי של צרפת בירושלים מר פרדריק דזניאו, בני משפחתו של אנדרה שוראקי, ואישים נוספים, ביניהם הגב’’ קולט אביטל, שגרירה לשעבר ויושבת ראש אגודת ידידי אנדרה שוראקי ,מר חיליק בר, חבר מועצת עיריית ירושלים, גב’’ נעמי צור, סגנית ראש העיר ירושלים ומר יהודה לנקרי, שגריר ישראל לשעבר בצרפת ובאו"ם.
JPEG

בערב, שאותו ארגנה אגודת ידידי אנדרה שוראקי נכחו כמאה משתתפים, שבאו להעניק כבוד לזכרו של אנדרה שוראקי, שנפטר ב-2007. הקונסול הכללי של צרפת, שנשא את דברי הפתיחה, הדגיש את האישיות הייחודית של אנדרה שוראקי, ודיבר על אדם שפעל במשך כל ימי חייו, כדי לקדם את ההידברות והידידות בין העמים, אדם שיצירתו ומחויבותו מהווים דוגמה וסמכות מוסרית לדורות הבאים.
בשולחן העגול, אותו הנחתה פרופ’’ פרנסין קופמן מאוניברסיטת בר אילן, מתרגמת ומומחית ליצירתו של אנדרה שוראקי, השתתפו אישים שונים. האב שארל גאלישה ממנזר אבו גוש, הרב דר’ דניאל ווייל, הסופרת מיכל גוברין, הד"ר ג’’ורג’’ הינטליאן, נציג הקהילה הארמנית ומר ירמיהו נוריה קאדו, מנהל מרכז הקהילה היפנית של המקויה בירושלים, אשר דנו יחד בירושלים ובחשיבה של אנדרה שוראקי, שמאירה באור ייחודי את גורלה של העיר.
JPEG

PDF - 52.1 KB
Discours du Consul Général en hébreux
(PDF - 52.1 KB)

publié le 05/01/2012

haut de la page